PortalForumGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Romani i forumit...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
SyArta
S. Moderator
S. Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 36
Location : Shvajcari
Reputation : 5
Points : 3632
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Romani i forumit...   Mon 8 Dec 2008 - 0:23

Filloni si doni Laughing

_________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://17shkurti.forumactif.org/
KERRNAMJA

avatar

Numri i postimeve : 177
Reputation : 4
Points : 3499
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Mon 8 Dec 2008 - 9:59

Sot eshte Feste dhe tere diten do i kushtoj vizitave tek te afermit ,tek miqet por edhe tek Varret e atyre qe sot nuk jan me ne ,qe na mungojn shume dhe qe bene shume per kete Toke!
Neser do nise nga e para ne ato pune qe kan mbete pa u kry.Ka shume dhe vetem nuk besoj qe ja dal.Eni dhe me ndihmoni ,secili nga pak dhe ne fund do te kemi nje Roman ,nje Kujtim ,nje Porosi se punet e mira dhe punet e medha nuk behen vetem por bashk ashtu sikur na ka hije.........!

(une e fillova e vazhdojme se bashku -pune te mbare e te mire !!?)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SyArta
S. Moderator
S. Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 36
Location : Shvajcari
Reputation : 5
Points : 3632
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 11 Dec 2008 - 21:05

Sod binte shi e une ment veq te ti, kaluan festat pa ty a thu ku je tash ti.
Pse....

_________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://17shkurti.forumactif.org/
Liqeni

avatar

Numri i postimeve : 669
Location : Belgique
Reputation : 0
Points : 3629
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 11 Dec 2008 - 21:51

Pse je nen hijen e vetmise, athua edhe mua don te me vesh ne gjendje tetille?
Me jep nje shenje shprese, nje shikim qe do te jem i terhequr nga ai, me thuaj fjalen e pritur qe do te me beje te ndjeje ....

Me jep....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KERRNAMJA

avatar

Numri i postimeve : 177
Reputation : 4
Points : 3499
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 11 Dec 2008 - 21:59

....te ndjeje ngrohtesine ,te ndjeje pergdheljen e ati shiqimi .Me bene te ndjehem i lumtur sepse kete mudesi e ke vetem ti qe here heshte e here perdredhesh rreth meje pa e qele gojen ...Fjale nuk dua me mjafton nje shiqim i syrit tand te shkrur ,nje ............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SyArta
S. Moderator
S. Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 36
Location : Shvajcari
Reputation : 5
Points : 3632
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 11 Dec 2008 - 23:02

Nje buzeqeshje, nje perqafime nje moment veq me ty...
Sa veshtire te jetosh larg larg vendit por ende ma veshtire eshte te jetosh pa at qe ta don zemra.
Rastesisht dola dhe e takova nje...

_________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://17shkurti.forumactif.org/
Liqeni

avatar

Numri i postimeve : 669
Location : Belgique
Reputation : 0
Points : 3629
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Fri 12 Dec 2008 - 0:09

Nje "enderr" - ajo shkoi me kohen, mbeta i tkurrur ne kujtimin e saje!
Ishte ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KERRNAMJA

avatar

Numri i postimeve : 177
Reputation : 4
Points : 3499
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Fri 12 Dec 2008 - 6:56

Ishte?? Ishte enderr apo rrugtimi im drejt teje drita ime ,dielli im.Ishin hapat e mi drejt nje dite te re qe po vinte bashk me rrezet e para ne kete agim .........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
LOLO

avatar

Numri i postimeve : 267
Reputation : 0
Points : 3461
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Fri 12 Dec 2008 - 9:31

DSjelli rrezon, kurse teresisht eshte bere bardh nga debora. Shikoj me sy hapur duke enderruar fyryren tende te buzeqeshur...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lovely

avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 108
Location : flying without wings...
Reputation : 3
Points : 3497
Registration date : 05/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Fri 12 Dec 2008 - 12:01

..dhe sec mu kujtuan fjalët e një njeriu të mencur;

Njeriu dashuron shumë herë në jetë, por vetëm njëherë dashuron me tërë forcën e shpirtit. Zemra dhe shpirti mbushen plot! Kur njëri veq e mendon, tjetri vepron, jep, cofshin ato vetëm fjalë! Sepse e ndien ndjenjën.. deshirën..mendjen.. sepse shpirtrat flasin.
Është ajo lloj dashurie që nuk lë vend për askënd tjetër!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KERRNAMJA

avatar

Numri i postimeve : 177
Reputation : 4
Points : 3499
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Sun 14 Dec 2008 - 22:12

,,,,,,,,,, eeee nuk dije si te ta spjegoj. Duhet te nisesh bashk me agun e pare te ndonje dite prilli.Dhe,me vete, te sjellesh aromen e veses se mengjeseve bashk me kengen e zogjeve qe ,bashk me ne ,i gezohen diellit!Po,mos harro ,nje buqete lule nga ato qe rriten vetem neper arat tona....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Liqeni

avatar

Numri i postimeve : 669
Location : Belgique
Reputation : 0
Points : 3629
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Mon 15 Dec 2008 - 20:46

...ku shpeshhere ishin piketakimet tona ne ditet kur çdogje merrte gjelbrimin - duke dhene arome dashurise se "ndaluar".
Shiqimi...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FjollaNumri i postimeve : 255
Reputation : 0
Points : 3502
Registration date : 14/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 18 Dec 2008 - 14:14

... Shiqimi yte i ambel nga ajo dritare nga ajo dhom si me prisje edhe sot ma shton gezimin kur e kujtoi ate dite , sa e sa her e pyes veten mos vall isha ato qaste ne enderr .......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SyArta
S. Moderator
S. Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 36
Location : Shvajcari
Reputation : 5
Points : 3632
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 18 Dec 2008 - 16:31

apo e kam perjetuar ne tjeter bote. Cdo her me percjell fytyra jote dhe nuk mund te paramendoj ardhmerine pa ty.
Vendosa te...

_________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://17shkurti.forumactif.org/
Liqeni

avatar

Numri i postimeve : 669
Location : Belgique
Reputation : 0
Points : 3629
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 18 Dec 2008 - 20:47

... te kerkoj gjurmet tuaja qe me bejne te tretem. Athua jen ende, apo jan mbuluar nga pluhuri i kohes ! Do gjurmoj ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KERRNAMJA

avatar

Numri i postimeve : 177
Reputation : 4
Points : 3499
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Sat 20 Dec 2008 - 9:52

....do i kerkoj gjurmet edhe neper pluhurin e veres ,eren e luleve ...!Edhe neper boren e ngrire te dhjetorit.
Lutem vetem qe te mos mushen me lotet e pritjes gjtigjet kah kalove ti!Gjurmet e loteve jan fundi i asaj qe une nuk dua te mbetet enderr....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lovely

avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 108
Location : flying without wings...
Reputation : 3
Points : 3497
Registration date : 05/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Sun 21 Dec 2008 - 14:54

..apo ndoshta eshte me mire qe gjithcka te mbetet enderr? te merr fund kjo mizori?
ishte vetem nje mendim qe trokiti ne mendjen time!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KERRNAMJA

avatar

Numri i postimeve : 177
Reputation : 4
Points : 3499
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Sun 21 Dec 2008 - 18:55

......nganjehere nuk i besoj as mendimit qe sillet neper koken time ,me duket disi i mbrapesht por e dije ,ai nuk ka ardhe do si do e ka nje shtytes ,e ka nje arsye qe me prishe qetesine e shpirtit.Me bene te ndjehem sikur ne beharet e pranveres ,te ndjeje ngrohtesine dhe aromen e detit.Me bene te ece drejt endrrave qe paralajmrojne "furtune" ne lojen tone ......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lovely

avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 108
Location : flying without wings...
Reputation : 3
Points : 3497
Registration date : 05/12/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Thu 19 Feb 2009 - 12:39

E di mire si filloi, nuk kam ide si do mbaroje. E di se dashuria do jetoje pergjithmone!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Liqeni

avatar

Numri i postimeve : 669
Location : Belgique
Reputation : 0
Points : 3629
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   Wed 22 Apr 2009 - 9:36

Pranvera erdhi, tanime edhe dallandyshet jan ktu, e ti, ti ike ne sikur ne mjegullen e mengjesit!
E pa parë, e pa kthyer, e pa shpirt!
Ike pa gjurme .............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Romani i forumit...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Romani i forumit...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi 17 Shkurti :: Art dhe Kulturë :: Kulturë/ Letërsi-
Kërce tek: