PortalForumGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi nga Antar/e te ndryshme te Forumit...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
SyArta
S. Moderator
S. Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 36
Location : Shvajcari
Reputation : 5
Points : 3632
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Poezi nga Antar/e te ndryshme te Forumit...   Thu 18 Dec 2008 - 9:36

U zgjova heret ne mengjes
dhe nuk te pash pran
u ndiva e lodhur por ende
ma e raskapitur kur e
kuptova qe nuk te kam pran...

_________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://17shkurti.forumactif.org/
KrapiNumri i postimeve : 46
Reputation : 0
Points : 3462
Registration date : 04/12/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi nga Antar/e te ndryshme te Forumit...   Thu 18 Dec 2008 - 21:38

*****
Shumë fjalë që as sotë su thanë
në kryqin e jetës së pagdhirë
ky zjarrë që na djegë do të bëhet një
si kujdestarë morali në errësirë
që fragmentin e kësaj dite në perëndim vjedhë

Ditë vjeshte 18 dhjetori
zemrën ma puthi një flakë zjarri
më puthje ti apo kujtimi
ketë ditë vjeshte 18 dhjetori.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Poezi nga Antar/e te ndryshme te Forumit...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi 17 Shkurti :: Art dhe Kulturë :: Kulturë/ Letërsi-
Kërce tek: